200Mg 10Cps
200Mg 10Cps
200Mg 10Cps
Express

Nurofen Express 200 mg capsule moi

Nurofen Express 200 mg capsule moi se absoarbe rapid, ţintind sursa durerii.

Datorită formei farmaceutice de capsulă moale, Nurofen Express 200 mg se absoarbe rapid, acţionând prompt la sursa durerii.

Compară produsul
 IMPRIMARE
ADECVAT PENTRU
  • Durere de cap
  • Durere de dinți
  • Durere menstruală
  • Simptome de răceală și gripă
COMPOZIȚIE
Ibuprofen 200 mg | Nu conține gluten, amidon sau lactoză | Nu conține conservanți
GHID DE DOZAJ

Se administrează cu apă.

Adulți și copii de peste 12 ani: 1-2 capsule moi, apoi 1 sau 2 capsule moi la intervale de 4 - 6 ore în funcție de necesități.

Nu administrați Nurofen Express 200 mg capsule moi copiilor sub 12 ani. 

DOZA MAXIMĂ PENTRU 24 DE ORE
Adulți și copii de peste 12 ani: maximum 6 capsule moi (1200 mg ibuprofen) în 24 de ore.
ÎNAINTE DE UTILIZARE

Consultați medicul în cazul în care:

  • Luați alte medicamente care conțin ibuprofen, acid acetilsalicilic (aspirină) sau alte medicamente antiinflamatore.
  • Luați medicamente în mod regulat.
  • Suferiți de afecțiuni cardiace.
  • Sunteți vârstnic.
A NU SE ADMINISTRA
  • În cazul în care constatați că folia este ruptă la deschiderea ambalajului.
  • Dacă suferiți de afecțiuni gastrice, hepatice sau renale.
  • Dacă suferiți de afecțiuni ale tractului respirator (astm).
  • Dacă aveți alergie la ibuprofen, acid acetilsalicilic (aspirină) sau alte medicamente antiinflamatoare. În cazul în care aveți o reacție alergică, întrerupeți administrarea și consultați imediat medicul.
  • În primele 6 luni de sarcină, cu excepția recomandării medicului. Nu utilizați deloc în ultimele 3 luni de sarcină.
  • Mai mult de 3 zile consecutiv, cu excepția recomandării medicului. Nu depășiți doza recomandată. Utilizarea în exces poate fi dăunătoare.
ÎNTREBĂRI FRECVENTE
Nurofen Express 200 mg capsule moi pe scurt:
  • Citiți întotdeauna prospectul
  • Niciodată nu administrați mai mult decât doza recomandată
  • Niciodată nu luați mai multe medicamente conținând AINS (medicamente antiinflamatoare nesteroidiene)
  • Consultați întotdeauna medicul sau farmacistul dacă aveți îndoieli cu privire la administrarea de Nurofen
Î: Când trebuie să iau Nurofen Express 200 mg capsule moi?

Luați un antiinflamator imediat ce simțiți că se instalează durerea.

Î: Care este cel mai bun mod de a administra Nurofen Express 200 mg capsule moi?

Prin respectarea instrucțiunilor de dozare recomandate.

Î: Nurofen Express 200 mg capsule moi cauzează probleme gastrice?

La majoritatea persoanelor, administrarea de Nurofen conform instrucțiunilor de pe ambalaj nu va cauza probleme gastrice. 

Î: Se poate administra Nurofen Express 200 mg capsule moi împreună cu alte medicamente?

Este bine să consultați medicul sau farmacistul înainte de a administra Nurofen împreună cu alte medicamente. Anumite medicamente pot interacționa cu Nurofen și pot afecta modul de acțiune al acestuia sau pot genera efecte secundare.

MAI MULTE INFORMAȚII

Nurofen Express 200 mg capsule moi este eficace în calmarea mai multor tipuri de durere cum sunt:

  • Durere de cap
  • Durere de dinți
  • Durere menstruală
  • Simptome de răceală și gripă